Strona główna > Edukacja, Historia, Muzyka, Polityka, Religia, Sztuka, Słowianie, Uncategorized > Stanisław Szukalski ” Stach z Warty ” : Szczep Rogate Serce , Święte Koło Czcicieli Światowida – ich poprzednicy i następcy

Stanisław Szukalski ” Stach z Warty ” : Szczep Rogate Serce , Święte Koło Czcicieli Światowida – ich poprzednicy i następcy

Zorian Dołęga Chodakowski – Strażnik Wiary Słowian :
Nasz pogański bóg Świętowit :

http://opolczykpl.wordpress.com/2012/06/09/nasz-poganski-bog-swietowit/

Reklamy
 1. 2012-06-04 o 8:40 AM

  WOŚP – Biznes się kręci ? Cz.1 „Złoty Melon”: http://acontrario.nowyekran.pl/post/5131%2Cwosp-biznes-sie-k­reci-cz-1-zloty-melon
  WOŚP – dlaczego nie wielbię Owsiaka: http://lukaszwarzecha.salon24.pl/379102,wosp-dlaczego-nie-wi­elbie-owsiaka

  „Przeszkadza mi to, że Jurek Owsiak wykorzystuje swoją popularność, zyskaną dzięki WOŚP, do upubliczniania wypowiedzi o charakterze czysto politycznym i wspierających ludzi obecnej władzy. Uważam także, że biorąc pod uwagę ilość zaangażowanych ludzi, wolontariuszy, mediów, instytucji publicznych itp., WOŚP jest prawdopodobnie najmniej efektywną akcją charytatywną na świecie (na każdą zebraną złotówkę pracuje nieproporcjonalna liczba podmiotów i osób).
  Wstrząsa mną fakt, że w porównaniu z budżetem służby zdrowia, środki zebrane przez Owsiaka stanowią zaledwie 0,07 tej sumy (to znaczy, że nieefektywny system ochrony zdrowia w Polsce powinien sobie świetnie poradzić także bez tych środków i jeśli mówi się, że WOŚP uratowała ileś istnień ludzkich, to warto sobie zadać pytanie, ile owych istnień zostało zabitych przez państwową służbę zdrowia).
  Irytuje mnie szantaż stosowany przez Owsiaka wobec władz samorządowych, za pomocą którego wymusza współfinansowanie swojego przedsięwzięcia (w poprzednich latach ujawniły to – zdaje się – władze Wrocławia i Katowic, za co chwała im).”

  Charytatywne występy artystów podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej to fikcja. Zespół Rezerwat za koncert w Jeleniej Górze dostanie 12 tysięcy złotych, występ Lady Pank we Wrocławiu będzie kosztował 7-8 tysięcy. L.U.C. zainkasuje w Oławie 6 tysięcy złotych – informuje „Gazeta Wrocławska”.
  To, że muzycy żądają za występy dla WOŚP wielotysięcznych sum, a organizatorzy lokalnych imprez chętnie te pieniądze wykładają, „Gazeta Wrocławska” ujawniła przed trzema laty – czytaj tekst: Komercja zabija serca (http://tinyurl.com/88uye7x).
  …Granie za pieniądze na koncercie charytatywnym jest naganne – grzmi prof. Magdalena Środa z Uniwersytetu Warszawskiego.
  Dziś stawki artystów to dziesiątki tysięcy złotych. Podobne sumy pochłania np. wynajęcie sceny czy ochrony. Pracownicy tej ostatniej też nie chcą marznąć za darmo. Nawet dla dobra dzieci. Organizacja średniej wielkości imprezy na rzecz WOŚP kosztuje dziś około 20 tys. zł. …
  W Polsce wybuchła wtedy prawdziwa burza. – Artyści, nie róbcie wiochy! (http://tinyurl.com/86nsp55) – grzmiał na naszych łamach Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I zapowiadał, że nie przyjmie rozliczeń imprezy od lokalnych sztabów, które zapłacą wykonawcom za występy. Sztaby te nigdy więcej nie miały też dostać pozwolenia na organizowanie imprez w ramach WOŚP. Nic z tego. Ci sami artyści nadal biorą pieniądze, a ci sami organizatorzy im je płacą.

  Film „Smutna prawda o WOŚP w Polsce /
  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2012 – Wyniki 20 lat”:

  Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Szczecin
  „Jurek Owsiak dla Fryzjerów KEMON na XX Finał WOŚP” / KEMONtvPL
  „Ślubowanie wolontariuszy WOŚP Pyskowice 2012” / 7157226
  „Bronisław Komorowski i Jerzy Owsiak / fot. R. Pietruszka /PAP”
  „Prezydent Bronisław Komorowski i Jurek Owsiak (fot. prezydent.pl)”
  „Owsiak nawołuje do niepłacenia abonamentu”
  „KE i Owsiak ramię w ramię przeciw narkotykom” (fot. arch. TVP)
  „Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP. Fot. Maksymilian Rigamonti”
  „Incepcja” / Christopher Nolan, Wally Pfister, Lee Smith, Warner Bros. Entertainment Inc, Legendary Pictures
  „Time” / Hans Zimmer
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Owsiak
  Serce WOŚP
  „Hymn WOŚP” / Emanuel0000000000001 – VooVoo & Jafia Namuel – „Pozytywne myślenie”
  „Róbta Co Chceta – przypomnienie” / orkiestra
  „Twarze Jurka Owsiaka” / Wojciech Wybranowski 07-01-2012, Rzeczpospolita
  „20 LAT WOŚP – zwiastun filmu dokumentalnego” / orkiestra

  „Jedno jest ‚pewne’: 4:31 min. filmu. Dzięki WOŚP, polska służba zdrowia dowiedziała się ile kosztuje operacja serca…
  Może wcześniej nie kosztowała?” MagnaVeritasEst

  „Insynuacje dotyczące elektronicznego systemu bazy ubezpieczonych nie różnią się niczym od tych ‚masońskich’ . NWO też ma ten cel – jedną wielką bazę niewolników, zaczipowanych jak bydło.
  System zdrowia nie powinien wyróżniać ubezpieczonych i nieubezpieczonych, bo każdy z nas ma w rodzinie ‚składkowicza’, który jest okradany co miesiąc.”

  „Caritas jest tak samo zły jak Owsiak. Widać po Afryce jak jej misjonarze pomogli…” MagnaVeritasEst

  Zdrowie – historia choroby ( WOŚP – Kasa Chorych ):

  Służba zdrowia nie zawaliłaby się bez WOŚP Jeżeli Owsiak deklaruje, że kupi sprzęt, to szpital już go nie kupuje i czeka na to, aż WOŚP go dostarczy. Szpitale stać na zakup sprzętu. Akcja WOŚP je blokuje – uważa Łukasz Foltyn, expolityk.
  W opinii Łukasza Foltyna, twórcy komunikatora GG, expolityka (startował z pierwszego miejsca na warszawskiej liście PSL do Sejmu), Owsiak mógłby finansować te potrzeby, których państwo nie finansuje. – W prasie jest wiele ogłoszeń, gdzie szuka się wsparcia dla turnusów rehabilitacyjnych, których NFZ nie finansuje i tu WOŚP mógłby pomóc – zauważa.
  Według Foltyna pomoc Owsiaka w zakupie sprzętu nie jest niezbędna. Uważa on, że akcja WOŚP odpowiada zaledwie na jedną tysięczną potrzeb służby zdrowia. – WOŚP na zakup sprzętu wydaje 40 milionów, natomiast NFZ – 60 miliardów. To są nieporównywalne kwoty. Mówienie, że służba zdrowia funkcjonuje dzięki WOŚP, jest nieprawdą – podkreśla Foltyn. – To nie jest tak, że sprzęt WOŚP-u stanowi podstawę sprzętu w szpitalach. Chciałbym, aby prezes NFZ podał do publicznej wiadomości, jaki procent sprzętu znajdującego w szpitalach się na oddziałach dziecięcych stanowi sprzęt zakupiony przez WOŚP – dodaje.
  Łukasz Foltyn podkreśla, że popiera bycie dobrym, wrażliwym na krzywdę. – Uważam natomiast, że dobroczynność stoi w sprzeczności z rozwiązaniami systemowymi. Z dobroczynnością wiąże się ideologia, że rozwiązania systemowe są nieskuteczne, złe, że dobroczynność może ją zastąpić, co nie jest prawdą – stwierdza.

  „Kiedyś, gdy decydentom naprawdę zależało na zdrowiu pacjentów, wymyślono Kasę Chorych. Dziś też im naprawdę zależy na kasie chorych…”

  WOŚP jest częścią większej całości; pozornie bez związku, tutaj:

  Polubienie

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: